FAQ Biznesowa


 1.  Ile kosztuje sesja ?

Każdą sesje wyceniamy indywidualnie. Działa to dwutorowo:

 1. określ swój budżet, a my zaoferujemy skrojone na miarę Twoich potrzeb rozwiązanie
 2. powiedz nam, czego potrzebujesz, a my przygotujemy wycenę

 

 1. Do czego wykorzystam zdjęcie biznesowe?

Dobrze zrobione zdjęcie przyda się na stronę internetową Twojej firmy, na portale społecznościowe i zawodowe (Facebook, LinkedIn…), do folderów i katalogów, kalendarzy firmowych, na blogi firmowe a nawet wizytówki.

 1. Ile zdjęć dostanę po sesji?

Wszystko zależy od naszych ustaleń, ale z doświadczenia wiemy, że nasi klienci najczęściej decydują się na wybór od 1 do 5 zdjęć po każdej sesji.

 1. Jak przygotować się do sesji biznesowej?

Postaw na swobodną elegancję, unikaj czerni i wzorów (kratki, grochy i prążki nie są foto-przyjazne!). Nie łącz więcej niż trzy kolory w ramach swojego stroju i ogranicz dodatki. Najważniejsze jednak, żebyś czuł/a się swobodnie i przed obiektywem był/a po prostu sobą!

 1. Czy na sesji będzie obecna makijażystka?

Tak, jeśli wyrazisz takie życzenie.

 1. Czy warto zatrudnić profesjonalną makijażystkę?

Makijaż do sesji zdjęciowej różni się od codziennego. Jego wygląd zależy od rodzaju światła i miejsca zdjęć (plener / studio). Profesjonalny aparat fotograficzny rejestruje znacznie więcej szczegółów niż ludzkie oko! Dobrze zrobiony makijaż zapewni Ci świeży i młodzieńczy wygląd (gładka, alabastrowa i matowa cera), doda Ci charyzmy (podkreślenie oczu i ust) i wymodeluje twarz. Pamiętaj, że nie oznacza to wcale, że koniecznie musisz korzystać z usług makijażystki – najważniejszy jest przecież Twój komfort i swobodne samopoczucie i o to one mają największy wpływ na to, jak będziesz wyglądać na zdjęciu.

 1. Jak długo będę czekać na gotowe zdjęcia?

Zastrzegamy sobie dwa tygodnie na przygotowanie dla Ciebie jak najlepszych zdjęć. Jednak z reguły gotowe zdjęcia trafiają do naszych klientów już około tygodnia po wskazaniu przez nich ostatecznego wyboru fotografii do obrobienia.

 1. Co, jeśli jestem niefotogeniczny/niefotogeniczna?

Wierzymy w to, że sukces zdjęcia to wypadkowa Twojego dobrego samopoczucia przed obiektywem (obiecujemy o nie zadbać), dobranego stroju, makijażu i oświetlenia oraz naszych umiejętności (również umiejętności obróbki).

 1. Czy dostanę wszystkie zdjęcia, które zostaną zrobione na sesji?

Po sesji wybieramy razem najlepsze zdjęcia, zazwyczaj od 1 do 5, i te zdjęcia poddawane są retuszowi.

 1. Jak długo trwa sesja?

Zrobienie jednego dobrego zdjęcia może trwać nawet godzinę, chociaż nie ma tutaj sztywnych reguł. W przypadku zdjęć w firmie przy powtarzającym się ujęciu (np. wtedy, kiedy każdy z pracowników pozuje w tym samym miejscu), ten czas się skraca.

 1. Czy warto przećwiczyć wcześniej miny i pozy?

Niektórym może to wydać się zabawne ale… tak, to bardzo ułatwi nam współpracę! Na miejscu oczywiście znajdziemy najlepsze ustawienie i dodatkowo będziemy wspomagać się rekwizytami, które zwiększają swobodę i naturalność, czyli na przykład krzesłem, okularami, długopisem. Jeśli chodzi o samą pozę, to ważne, żeby była po prostu „Twoja”.

 1. Zdjęcie do legitymacji było tańsze!

Tak, ale czy nadaje się ono na Twoją stronę internetową? A przecież to nie byle jakie zdjęcie, było robione przez fotografa i specjalistę z użyciem profesjonalnego sprzętu, tła i lamp studyjnych… Pomyśl, jak wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę, żebyś był/a zadowolony/a z efektu sesji biznesowej. Po pierwsze: dobranie oświetlenia do Ciebie i do charakteru zdjęcia. Po drugie: wspólne znalezienie takiego ustawienia ciała i mimiki twarzy, w którym będziesz czuć się naturalnie i pewnie, a jednocześnie emanować spokojem i profesjonalizmem. To prawdziwe wyzwanie, które bardzo lubię podejmować! Efekty możesz zobaczyć w moim portfolio.

 1. Czym różnią się te zdjęcia od innych?

Moim znakiem rozpoznawczym jest poszukiwanie naturalności i wprowadzanie zatrzymującej oko widza dynamiki do tych pozornie statycznych zdjęć.